SIKIDOSTLAR Paylaşım Platformu
Alper Ayyıldız - Hercai Z

SIKIDOSTLAR RaidCall : 12223435

Uyarı : SIKIDOSTLAR PaylaşımPlatForum ' da ki resimLeri Görebilmek İçin Üye olmanız Gerekmekde dir .

Alper Ayyıldız - Hercai Z

Uyarı : SIKIDOSTLAR PaylaşımPlatForum ' da ki resimLeri Görebilmek İçin Üye olmanız Gerekmekde dir .

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

SIKIDOSTLAR Paylaşım PlatformuHoşgeldiniz :
En son ziyaretiniz : Perş. Ocak 01, 1970
Mesaj Sayınız : 0

AnasayfaPortaLLatest imagesİletişimGiriş yapKayıt Ol
SIKIDOSTLAR Forum Sayfamıza Hoş Geldiniz ( Since 25.01.12 )
Birlik , Alım Ve Durum Hakkında Bilgi Almak İstiyorsanız Tıklayınız 

Alper Ayyıldız - Hercai

YazarMesaj
RondeLL™
SIKI DOSTLUKLAR için SIKIDOSTLAR
 SIKI DOSTLUKLAR için SIKIDOSTLAR
RondeLL™

Favori Bayragınız : Shinsoo
Burcun Yengeç
Mesaj Sayısı Mesaj Sayısı : 805
Yorum puanları Yorum puanları : 7730
Aldıgı + rep Aldıgı + rep : 76
Kayıt tarihi Kayıt tarihi : 29/11/09
Yaş Yaş : 28
Nerden Nerden : KayaCity

Alper Ayyıldız - Hercai Empty
MesajKonu: Alper Ayyıldız - Hercai   Alper Ayyıldız - Hercai Icon_minitimePaz Ağus. 25, 2013 12:14 am

Bu Parça Benim içim Çok Değer Taşıyor

Parçanın Hikayesi : Hercai kelimesinin anlamını en iyi anlatan şu hikayedir:
Çok uzun yıllar önce iki kır çiçeği birbirlerine aşık olurlar. Her bahar diğer çiçekler gibi onlarda açıp güneşe merhaba derlerhercai
Fakat bir bahar başlangıcı bu çiçeklerden biri diğerine; “biz diğer çiçekler gibi bu bahar açmayalım, kışın ortasında herkesin soğuktan kaçtığı karlı günlerde açalım ki, bütün doğa bize ait olsun” der ve ikisi de o bahar açmamaya karar verirler.
Biri açmak için kışın gelmesini ve karın yağmasını beklerken, diğeri o yaz açar.
O gün bugündür, karda açan ve sevgilisini bekleyen çiçeğe “KARDELEN” sevgilisini yarı yolda bırakan çiçeğe de “Hercai” denilir.
İşte bu yüzden hayırsız sevgiliye “Hercai” diye hitap edilir.

Yazımı kışa çevirdin. 'Üç ay daha bekle' dedin, açtın. Beni kandırdın, sabırsız hercai.
Koca bir mevsimi ben yalnız başıma donmak için beklemedim. Senin içindi, hayırsız sevgilim.
Güneşe aşık oldum yokluğunda. Ve hiç görmediğim bu yarin hasretiyle tutuştum kar altında.
Dua ettim... Sonumu bildiğim halde kararımla bütünleştim. Cesaretimle vardım gerçek aşka.
Saflığımdan yararlandın. Bedduam; kavrulup da solman öğle vakti, Temmuz ortasında.
İbret alsın aldatan ve kandıran hayırsız aşklar. Biri biterken diğeri başlar.
Başka bahara kaldık aşkım, ben artık yokum. Acın taze şimdi ondan böyle cezbetmiyor hiç bir koku.
Gel de dokun, hisset parçalarımı. Değiştir algılarını. Yükümün ağırlığını en iyi sen bilirsin!

Hüzün çöker bahar.
Kışa terk etti beni.
Hep soldurur, kendi açar durur.
Hercai...
Güneş kavursun seni.
Kışa terk ettin beni.
Hem suçlusun, hem de mağrur.
Hercai...

Bu mevsim anlamsız sen olmadıktan sonra. Kar ve kış kıyamet, güneşe hasret bir çareyim bu hali sorma.
Başıma ne geldiyse zaten geldi kıskançlıktan. Güneşe kavuştum sonunda. Uykumdan uyandırma.
https://sikidostlar.forum.st

Alper Ayyıldız - Hercai
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Alper Ayyıldız & Dore - külfet